Audacity 1.1 - en to pl translation catalogue (456 entries)

en:       Tracks: %d
pl:       Ścieżki: %d

en:   Mix length: %f sec
pl:   Długość miksu: %f sec

en:  (disabled)
pl:  (nieaktywny)

en:  Huge!
pl:  Duży!

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &Delete
pl: &Kasuj

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Export as %s...
pl: &Eksportuj jako %s...

en: &File
pl: &Plik

en: &Fit in Window
pl: &Dopasuj do okna

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &Import Audio...
pl: &Importuj plik audio...

en: &New
pl: &Nowy

en: &Open...
pl: &Otwórz

en: &Preferences...
pl: &Ustawienia...

en: &Project
pl: &Projekt

en: &Quick Mix
pl: &Szybki mix

en: &Redo
pl: &Przywróć

en: &Remove Track(s)
pl: &Usuń ścieżkę(ki)

en: &Save Project
pl: &Zapisz projekt

en: &Silence
pl: &Cisza

en: &Trim
pl: &Przytnij

en: &View
pl: &Widok

en: 0-byte offset
pl: 0-bajtowy offset

en: 1-byte offset
pl: 1-bajtowy ofset

en: 16-bit
pl: 16-bitów

en: 8-bit
pl: 8-bitów

en: A New Digital Audio Editor
pl: Nowy Cyfrowy Edytor Audio

en: About Audacity
pl: O Audacity

en: About Audacity...
pl: O Audacity...

en: Action
pl: Akcja

en: Add
pl: Dodaj

en: Adjusted envelope.
pl: Wyrównana obwiednia.

en: Algorithms, MIDI & Audio I/O programming
pl: Algorytmy, programowanie MIDI & Audio I/O

en: Align Tracks &Together
pl: &Wyrównaj ścieżki

en: Align Tracks Together
pl: Wyrównaj ścieżki

en: Align with &Zero
pl: Wyrównaj do &zera

en: Align with Zero
pl: Wyrównaj do zera

en: Aligned tracks
pl: Wyrównane ścieżki

en: Aligned with zero
pl: Wyrównane do zera

en: All files (*.*)|*.*
pl: Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: All files (*.*)|*.*|Audacity projects (*.aup)|*.aup|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|IRCAM files (*.snd)|*.snd|MP3 files (*.mp3)|*.mp3
pl: Wszystkie pliki (*.*)|*.*|Projekty Audacity (*.aup)|*.aup|Pliki WAV (*.wav)|*.wav|Pliki AIFF (*.aif)|*.aif|Pliki AU  (*.au)|*.au|Pliki IRCAM (*.snd)|*.snd| Pliki MP3 (*.mp3)|*.mp3

en: All files (*.*)|*.*|MIDI files (*.mid)|*.mid|Allegro files (*.gro)|*.gro
pl: Wszystkie pliki (*.*)|*.*|Pliki MIDI (*.mid)|*.mid|Pliki Allegro (*.gro)|*.gro

en: All files (*.*)|*.*|WAV files (*.wav)|*.wav|AIFF files (*.aif)|*.aif|AU files (*.au)|*.au|IRCAM files (*.snd)|*.snd|MP3 files (*.mp3)|*.mp3|Ogg Vorbis files (*.ogg)|*.ogg
pl: Wszystkie pliki(*.*)|*.*|Pliki WAV (*.wav)|*.wav|Pliki AIFF (*.aif)|*.aif|Pliki AU .(*.au)|*.au|Pliki IRCAM (*.snd)|*.snd|Pliki MP3 (*.mp3)|*.mp3|Pliki Ogg Vorbis (*.ogg)|*.ogg

en: Amplification (dB):
pl: Wzmocnienie (dB):

en: Amplify
pl: Wzmacniaj

en: Amplify...
pl: Wzmacniaj...

en: Amplifying
pl: Wzmocnienie

en: Amplitude (0-1)
pl: Amplituda (0-1)

en: Applying Phaser
pl: Dodawanie efektu Phaser

en: Applying Wahwah
pl: Dodawanie Wahwah

en: Artist:
pl: Artysta:

en: Assign Defaults
pl: Przypisz domyślne

en: At 44100 Hz, 16-bits per sample, the estimated number of
    simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
pl: Przy 44100 Hz, 16-bitowej rozdzielczości, określona ilość
    równocześnie odgrywanych ścieżek wynosi:%.1f

en: Audacious!
pl: Audastycznie!

en: Audacity Control Toolbar
pl: Pasek Kontrolny Audacity

en: Audacity Preferences
pl: Ustawienia Audacity

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
pl: Audacity nie może znaleźć miejsca na przechowywanie
    plików tymczasowych. Proszę podać odpowiedni katalog w oknie dialogowym Ustawienia.

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses LAME, an MP3 exporting library available separately.  See the documentation for more information.
    
    Would you like to locate LameLib now?
pl: Audacity nie eksportuje plików MP3 bezpośrednio. W zamian używa LAME, biblioteki eksportującej pliki MP3 dostępnej oddzielnie. Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji.
    
    Czy chciałbyś teraz określić położenie LameLib?

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must
    obtain lame_enc.dll separately, by downloading the LAME MP3 encoder,and then locate this file for Audacity.  You only need to do this once.
    
    Would you like to locate lame_enc.dll now?
pl: Audacity nie eksportuje plików MP3 bezpośrednio, W zamian używa
     dostępnej za darmo biblioteki LAME. Musisz zdobyć lame_enc.dll
    osobno, poprzez zaciągnięcie kodeka LAME MP3 z internetu i określenie
     jego położenia dla Audacity. Wystarczy że zrobisz to tylko raz.
    
    Czy chciałbyś określić położenie lame_enc.dll teraz?

en: Audacity does not export MP3 files directly, but instead uses the 
    freely available LAME library to handle MP3 file encoding.  You must 
    obtain libmp3lame.so separately, either by downloading it or building 
    it from the sources, and then locate the file for Audacity.  You only 
    need to do this once.
    
    Would you like to locate libmp3lame.so now?
pl: Audacity nie eksportuje plików MP3 bezpośrednio. Zamiast tego używa
     dostępnej za darmo biblioteki LAME. Musisz zdobyć libmp3lame.so
    jako oddzielny pakiet, poprzez ściągnięcie go z internetu lub kompilację
     ze źródeł. Następnie należy określić jego położenie dla Audacity.
    Wystarczy że zrobisz to tylko raz.
    
    Czy chciałbyś określić położenie libmp3lame.so teraz?

en: Audacity is a free program being written by a team of developers using Sourceforge, an online service for open-source projects.  It is based on the wxWindows toolkit and is available for Windows, MacOS 9 and X, Linux, and other Unix-like systems.
pl: Audacity jest darmowym programem pisanym przez grupę programistów korzystających z Sourceforge, serwisu internetowego poświęconego projektom open-source. Jest on pisany na bazie bibliotek wxWindows i jest dostępny dla systemów Windows, MacOS 9 i X, Linux, i innych systemów z rodziny UNIX'a.

en: Audacity is now going to exit.  Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
pl: Audacity zostanie teraz zakończone. Proszę uruchomić Audacity ponownie aby używać nowego katalogu tymczasowego.

en: Audacity projects (*.aup)|*.aup
pl: Projekty Audacity (*.aup)|*.aup

en: Audacity was expecting a library named "%s".  Are you sure you want to attempt to export MP3 files using "%s"?
pl: Audacity spodziewało się biblioteki o nazwie "%s".  Czy jesteś pewien że chcesz eksportować pliki MP3 przy użyciu "%s"?

en: Audio Track
pl: Ścieżka audio

en: Author:
pl: Autor:

en: Autoscroll while playing
pl: Autoprzewijanie podczas odtwarzania

en: Bad: block %d sample %d
pl: Zły: blok %d próbka %d

en: BassBoost
pl: Wzmacniacz basu

en: Bit Rate:
pl: Częstotliwość bitowa:

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
pl: Rozmiar bloku powinien być pomiędzy 1 - 1024 KB

en: Boost (dB):
pl: Wzmocnienie (dB):

en: Boosting Bass Frequencies
pl: Wzmacnianie Niskich Częstotliwości

en: Cancel
pl: Porzuć

en: Cannot export audio in this format.
pl: Nie można eksportować danych w tym formacie.

en: Cannot export audio to %s
pl: Nie można eksportować audio do %s

en: Change track name to:
pl: Zmień nazwę ścieżki na:

en: Changed '%s' to %d Hz
pl: Zmieniono '%s' na %d Hz

en: Changed '%s' to %s
pl: Zmieniono '%s' na %s

en: Changed '%s' to %s display
pl: Zmienione '%s' na %s

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
pl: Zmiany dla katalogu tymczasowego nie dadzą efektu dopóki nie zrestartujesz Audacity.

en: Choose a location to place the temporary directory
pl: Określ lokalizację dla katalogu tymczasowego

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Cleaning up temporary files...
pl: Czyszczenie katalogu tymczasowego...

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
pl: Kliknij i przeciągnij aby określić relatywny rozmiar ścieżek stereo.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
pl: Kliknij i przeciągnij aby edytować obwiednię wzmocnienia

en: Click and drag to edit the samples
pl: Kliknij i przeciągnij aby edytować próbkę

en: Click and drag to move a track in time
pl: Kliknij i przeciągnij aby przesunąć ścieżkę w odniesieniu do czasu

en: Click and drag to move left selection boundary.
pl: Kliknij i przeciągnij aby przesunąć lewą granicę zaznaczenia.

en: Click and drag to move right selection boundary.
pl: Kliknij i przeciągnij aby przesunąć prawą granicę zaznaczenia.

en: Click and drag to resize the track.
pl: Kliknij i przeciągnij aby zmienić rozmiar ścieżki.

en: Click and drag to select audio
pl: Kliknij i przeciągnij aby zaznaczyć

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
pl: Kliknij aby zwiększyć podgląd, Kliknij z klawiszem shift aby zmniejszyć

en: Close
pl: Zamknij

en: Command-line exporting is only supported on UNIX
pl: Eksport z linii komend jest wspierany tylko dla UNIX'a

en: Command-line options supported:
      -help (this message)
      -test (run self diagnostics)
      -blocksize ### (set max disk block size in bytes)
    
    In addition, specify the name of an audio file or Audacity project
    to open it.
pl: Opcje linii komend:
      -help (ta opcja)
      -test (uruchamia diagnostykę)
      -blocksize ### (określa maksymalny rozmiar bloku dysku w bajtach)
    
    Dodatkowo, określ nazwę pliku audio lub projektu Audacity
    aby go otworzyć.

en: Commands
pl: Komendy

en: Comments:
pl: Komentarz:

en: Compressing
pl: Kompresja

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Could not open MP3 encoding library!
pl: Nie można otworzyć biblioteki kodeka MP3!

en: Could not open file:
pl: Nie można otworzyć pliku:

en: Could not save project.  Perhaps %s is not writeable,
    or the disk is full.
pl: Nie można zapisać projektu.  Może %s nie jest zapisywalny,
     lub dysk jest zapełniony.

en: Couldn't open the Audacity Help file.
pl: Nie można otworzyć Pomocy Audacity.

en: Couldn't write to file:
pl: Nie można zapisać do pliku:

en: Created new audio track
pl: Utworzono nową ścieżkę audio

en: Created new label track
pl: Utworzono nową etykietę ścieżki

en: Created new project
pl: Utworzono nowy projekt

en: Creating Noise Profile
pl: Tworzenie profilu szumu

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s)
pl: Kursor: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %f,    Szczyt: %.4f sek (%d Hz) (%s)

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s)
pl: Kursor: %d Hz (%s) = %d dB    Szczyt: %d Hz (%s)

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut (%d, %d) failed.
pl: Wycięcie (%d, %d) nieudane.

en: Cut to the clipboard
pl: Wytnij do schowka

en: Cut: %d - %d
pl: Wytnij: %d - %d

en: D&uplicate
pl: D&uplikuj

en: Default Sample Format:
pl: Standardowa rozdzielczość:

en: Default Sample Rate:
pl: Standardowa częstotliwość:

en: Delay time (seconds):
pl: Czas opóźnienia (sekundy):

en: Delete
pl: Kasuj

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
pl: Skasowane %.2f sekund przy t=%.2f

en: Depth (%):
pl: Głębokość (%):

en: Depth:
pl: Głębokość:

en: Description:
pl: Opis:

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory %s does not exist. Create it?
pl: Katalog %s nie istnieje. Czy go utworzyć?

en: Directory %s is not writable
pl: Nie da się pisać do katalogu %s

en: Discard
pl: Odrzuć

en: Discard undo data
pl: Odrzuć przywracanie danych

en: Disk # blocks:
pl: Bloki # dysku:

en: Disk Block Size (KB):
pl: Rozmiar Bloku Dysku (KB):

en: Dock Control Toolbar
pl: Dokuj pilota

en: Dock Edit Toolbar
pl: Dokuj pasek edycji

en: Documentation Writer
pl: Dokumentacja

en: Doing correctness check...
pl: Sprawdzanie poprawności...

en: Don't allow clipping
pl: Nie zezwalaj na 'clipping'

en: Down Octave
pl: Oktawę w dół

en: Drag the label vertically to change the order of the tracks.
pl: Przesuń etykietę pionowo aby zmienić kolejność ścieżek.

en: Draw Tool
pl: Narzędzie rysowania

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Duplicated
pl: Zduplikowane

en: E&xit
pl: &Koniec

en: Edit ID3 Tags
pl: Edytuj znaczniki ID3

en: Edit ID3 Tags (for MP3 exporting)
pl: Edytuj znaczniki ID3 (dla eksportu MP3)

en: Edit ID3 Tags...
pl: Edytuj znaczniki ID3...

en: Edit the ID3 tags for the MP3 file
pl: Edytuj znaczniki ID3 dla pliku MP3

en: Edit the original in place
pl: Edytuj oryginał w miejscu

en: Effec&t
pl: Efek&ty

en: Effects programmer
pl: Efekty

en: Elapsed time: %f sec
pl: Dotychczas upłynęło %f sek.

en: Enable Edit Toolbar
pl: Włącz edycję Paska Narzędzi

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Enter a rate in Hz (samples per second):
pl: Podaj częstotliwość w Hz (próbki na sekundę):

en: Enter a sample rate in Hz (per second) between 1 and 100000:
pl: Podaj częstotliwość próbkowania w Hz (na sekundę) w zakresie 1 do 100000:

en: Enter the decay factor:
pl: Podaj czynnik pochłaniania:

en: Envelope Tool
pl: Narzędzie obwiedni

en: Error
pl: Błąd

en: Error (file may not have been written): %s
pl: Błąd (możliwe że plik nie został zapisany): %s

en: Error opening audio device.
    (Change the device in the Preferences dialog.)
pl: Błąd przy otwieraniu urządzenia audio.
    (Zmień urządzenie w oknie dialogowym Ustawienia.)

en: Error reading Audacity Project %s in line %d
pl: Błąd czytania Projektu Audacity %s w linii %d

en: Errors in %d/%d blocks
pl: Błąd w %d/%d blokach

en: Exit
pl: Koniec

en: Expected %d bytes, got %d bytes.
pl: Spodziewane %d bajtów, uzyskano %d bajtów.

en: Expected len %d, track len %d.
pl: Spodziewana dł. %d, dł. ścieżki %d.

en: Expected to read %d samples, got %d samples.
pl: Spodziewane %d próbek, uzyskano %d próbek.

en: Export
pl: Eksportuj

en: Export &Labels...
pl: Eksportuj &Etykiety...

en: Export As
pl: Eksportuj jako

en: Export As (lossy)
pl: Eksportuj jako (stratnie)

en: Export Benchmark Data As:
pl: Eksportuj dane Benchmarku jako:

en: Export Labels
pl: Eksportuj etykiety

en: Export Labels As:
pl: Eksportuj etykiety jako:

en: Export MP3
pl: Eksportuj MP3

en: Export Selection As
pl: Eksportuj zaznaczenie jako

en: Export Selection As (lossy)
pl: Eksportuj zaznaczenie jako (stratnie)

en: Export Selection as %s...
pl: Eksportuj zaznaczenie jako %s...

en: Export Spectral Data As:
pl: Eksportuj dane widma jako:

en: Export as %s...
pl: Eksportuj jako %s...

en: Export...
pl: Eksportuj...

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
pl: Eksportuj cały projekt jako Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project as a %s file
pl: Eksportuj cały projekt jako plik %s

en: Exporting the entire project as an mp3
pl: Eksportuj cały projekt jako mp3

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
pl: Eksportuj zaznaczenie jako Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio as a %s file
pl: Eksportuj zaznaczenie jako plik %s

en: Exporting the selected audio as an mp3
pl: Eksportuj zaznaczenie jako plik mp3

en: FFT Filter
pl: Filtr FFT

en: FFT Filter...
pl: Filtr FFT...

en: FFT Size
pl: Rozmiar FFT

en: Fade In
pl: Wzgłaśnianie

en: Fade Out
pl: Wyciszanie

en: Fading In
pl: Wzgłaśnianie

en: Fading Out
pl: Wyciszanie

en: Feedback (%):
pl: Sprzężenie (%):

en: File Format
pl: Format pliku

en: File Formats
pl: Formaty pliku

en: File not large enough to analyze.
pl: Plik nie jest wystarczająco duży do analizy.

en: Find Library
pl: Znajdź Bibliotekę

en: Fit entire project in window
pl: Dopasuj cały projekt do okna

en: Fit in Window
pl: Dopasuj do okna

en: Fit selection in window
pl: Dopasuj zaznaczenie do okna

en: Float Control Toolbar
pl: Odłącz pilota

en: Float Edit Toolbar
pl: Odłącz pasek edycji

en: Free Space:
pl: Wolna przestrzeń:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
pl: Częstotliwość (Hz)	Poziom (dB)

en: Frequency (Hz):
pl: Częstotliwość (Hz):

en: Frequency / Hz
pl: Częstotliwość / Hz

en: Frequency Analysis
pl: Analiza widma

en: Generating Tone
pl: Generowanie Tonu

en: Get Noise Profile
pl: Pobierz próbkę szumu

en: Grayscale
pl: Skala szarości

en: HTML Help Books (*.htb)|*.htb
pl: HTML Pomoc (*.htb)|*.htb

en: Header:
pl: Nagłówek:

en: History
pl: Historia

en: ID3v1 (more compatible)
pl: ID3v1 (bardziej kompatybilne)

en: ID3v2 (more flexible)
pl: ID3v2 (bardziej elastyczne)

en: Import
pl: Importuj

en: Import &MIDI...
pl: Importuj &MIDI...

en: Import Audio
pl: Importuj Audio

en: Import Labels...
pl: Importuj Etykiety...

en: Import MIDI
pl: Importuj MIDI...

en: Import Raw &Data...
pl: Importuj Surowe &Dane

en: Import Raw Data
pl: Importuj Surowe Dane

en: Imported '%s'
pl: Zaimportowano '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
pl: Zaimportowano MIDI z '%s'

en: Imported labels from '%s'
pl: Zaimportowano etykiety z '%s'

en: Imported raw audio from '%s'
pl: Zaimportowano surowe dane z '%s'

en: Importing %s file...
pl: Importowanie pliku %s...

en: Interface
pl: Wygląd

en: Internal logic fault
pl: Wewnętrzny błąd logiczny

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Invalid Vorbis bitstream header
pl: Zły nagłówek strumienia Vorbis

en: Invalid rate.
pl: Zła częstotliwość

en: Invert
pl: Przewróć

en: Inverting
pl: Przewracanie

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keys
pl: Klawisze

en: LFO Frequency (Hz):
pl: Częstotliwość LFO (Hz)

en: LFO Start Phase (deg.):
pl: Początkowe Przesunięcie LFO (deg.):

en: Label Track
pl: Etykieta ścieżki

en: Ladspa Effect Settings
pl: Ustawienia Efektu Ladspa

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
pl: Lag (sekundy)	Częstotliwość (Hz)	Poziom

en: Language:
pl: Język:

en: Left Channel
pl: Lewy kanał

en: Left,
pl: Lewy,

en: Left-Click to Zoom In, Right-Click to Zoom Out
pl: Lewy klawisz myszki zwiększa, Prawy klawisz myszki zmniejsza

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
pl: Lewy=Zwiększ, Prawy=Zmniejsz, Środek=Widok normalny

en: Less
pl: Mniej

en: Levels to discard:
pl: Poziomy do odrzucenia:

en: Linear frequency
pl: Częstotliwość liniowa

en: Location:
pl: Lokacja:

en: MP3 Export Setup
pl: Ustawienia eksportu dla MP3

en: MP3 Library Version:
pl: Wersja biblioteki MP3:

en: MP3 exporting plugin not found
pl: Wtyczka do eksportu MP3 nie została znaleziona

en: Made '%s' a stereo track
pl: Utwórz '%s' ścieżkę stereo

en: Main Logo
pl: Główne Logo

en: Make Stereo Track
pl: Utwórz ścieżkę stereo

en: Make a copy of the file to edit
pl: Utwórz kopię tego pliku przeznaczoną do edycji

en: Master Gain Control
pl: Główna kontrola wzmocnienia

en: Max number of tracks to mix in real time: %f
pl: Maksymalna ilość ścieżek do miksowania w czasie rzeczywistym: %f

en: Maximum Frequency (Hz):
pl: Maksymalna częstotliwość (Hz):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
pl: Maksymalna częstotliwość musi byś w przedziale 100 Hz - 100,000 Hz

en: Media read error
pl: Błąd odczytu

en: Mixing tracks
pl: Miksowanie ścieżek

en: More
pl: Więcej

en: Move Track Down
pl: Przesuń ścieżkę w dół

en: Move Track Up
pl: Przesuń ścieżkę w górę

en: Moved '%s' %s
pl: Przesunięty '%s' %s

en: Mute
pl: Wycisz

en: Name...
pl: Nazwa...

en: New
pl: Nowy

en: New &Audio Track
pl: Nowa Ścieżka &Audio

en: New &Label Track
pl: Nowa &Etykieta Ścieżki

en: New Audio Track
pl: Nowa Ścieżka Audio

en: New Label Track
pl: Nowa Etykieta Ścieżki

en: New Peak Amplitude (dB):
pl: Nowy Szczyt Amplitudy (dB):

en: New Temporary Directory
pl: Nowy katalog tymczasowy

en: No tracks are selected!
    Choose Export... to export all tracks.
pl: Żadne ścieżki nie są zaznaczone!
    Wybierz Eksportuj... aby wyeksportować wszystkie ścieżki.

en: Noise Removal
pl: Odszumiacz

en: Noise Removal...
pl: Odszumiacz...

en: None
pl: Żaden

en: Not SPECIFIED YET!
pl: Jeszcze NIE OKREŚLONY!

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
pl: Nie ma aktualnej lub wspieranej biblioteki MP3!

en: Not an Ogg Vorbis file
pl: To nie jest plik Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
pl: Za mało zaznaczonych danych.

en: Nothing selected.
pl: Nic nie jest zaznaczone.

en: Nothing to redo
pl: Nic do przywrócenia

en: Nothing to undo
pl: Nic do cofnięcia

en: Number of Edits :
pl: Ilość do edycji :

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
pl: Ilość do edycji powinna być pomiędzy 1 - 10000.

en: OGG Export Setup
pl: Ustawienia eksportu dla OGG

en: OGG Quality:
pl: Jakość OGG:

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
pl: Ogg Vorbis nie jest zawarty w tej kompilacji Audacity

en: Online Help
pl: Pomoc w sieci

en: Online Help Index
pl: Indeks pomocy w sieci

en: Online Help Index...
pl: Indeks pomocy w sieci...

en: Online Help...
pl: Pomoc w sieci...

en: Only LAMELib|LAMELib|Shared Libraries (*)|*
pl: Tylko LAMELib|LAMELib|Współdzielone biblioteki (*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
pl: Tylko lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamicznie łączone biblioteki (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*

en: Only libmp3lame.so|libmp3lame.so|Shared Object files (*.so)|*.so|All Files (*)|*
pl: Tylko libmp3lame.so|libmp3lame.so|Shared Object files (*.so)|*.so|All Files (*)|*

en: Open
pl: Otwórz

en: Other...
pl: Inne...

en: Passed correctness check!
pl: Sprawdzenie poprawności przeprowadzone!

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste: %d
pl: Wklej: %d

en: Pasted from the clipboard
pl: Wklejone ze schowka

en: Performing %d edits...
pl: Tworzenie %d edycji....

en: Performing Echo
pl: Tworzenie Echa

en: Performing FFT Filter
pl: Tworzenie filtru FFT

en: Performing Ladspa Effect: %s
pl: Tworzenie efektu Ladspa %s

en: Play
pl: Graj

en: Play other tracks while recording new one
pl: Odgrywaj ścieżki podczas nagrywania innych

en: Playback Device
pl: Urządzenie odtwarzające

en: Please enter a positive number for the decay factor:
pl: Podaj odpowiedni numer dla czynnika pochłaniania:

en: Please enter a positive number for the delay time:
pl: Podaj odpowiedni numer dla czasu opóźnienia:

en: Plot Spectrum
pl: Utwórz spektrum

en: Plugins %d to %d
pl: Wtyczki %d dla %d

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Preparing...
pl: Przygotowywanie...

en: Primary developer
pl: Podstawowy programista

en: Programmer
pl: Programista

en: Progress
pl: Postęp

en: Project leader and primary programmer
pl: Szef projektu i pierwszy programista

en: Project rate:
pl: Częstotliwość:

en: Quality
pl: Jakość

en: Quick Mix
pl: Szybki mix

en: Quick mix
pl: Szybki mix

en: Random Seed :
pl: Losowe ziarno:

en: Raw PCM data
pl: Surowe dane PCM

en: Reading data again...
pl: Ponowne czytanie danych...

en: Record
pl: Nagrywanie

en: Record in Stereo
pl: Nagrywanie stereo

en: Recording Device
pl: Urządzenie nagrywające

en: Rectangular
pl: Kwadrat

en: Redo
pl: Przywróć

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Noise
pl: Usuń Szum

en: Remove Track(s)
pl: Usuń Ścieżkę(ki)

en: Removed audio track(s)
pl: Usunięta(e) ścieżki(a) audio

en: Removed track '%s.'
pl: Usunięta ścieżka '%s'

en: Removing Noise
pl: Usuwanie szumu

en: Renamed '%s' to '%s'
pl: Zmiana nazwy z '%s' na '%s'

en: Resonance:
pl: Rezonans:

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Reversing
pl: Odwracanie

en: Right Channel
pl: Prawy kanał

en: Right,
pl: Prawy,

en: Run
pl: Odpal:-)

en: Run Benchmark
pl: Uruchom Benchmark

en: Run Benchmark...
pl: Uruchom Benchmark

en: Save
pl: Zapisz

en: Save %s File As:
pl: Zapisz plik %s jako:

en: Save Project
pl: Zapisz projekt

en: Save Project &As...
pl: Zapisz projekt &jako...

en: Save Project As
pl: Zapisz projekt jako

en: Save Project As:
pl: Zapisz projekt jako:

en: Save changes before closing?
pl: Zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: Save changes?
pl: Zapisać zmiany?

en: Saved %s
pl: Zapisany %s7

en: Search Online Help
pl: Szukaj pomocy w internecie

en: Search Online Help...
pl: Szukaj pomocy w internecie...

en: Search for?
pl: Szukać?

en: Search help for keyword
pl: Szukaj słów kluczowych

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select a MIDI file...
pl: Zaznacz plik MIDI...

en: Select a few seconds of just noise
    so Audacity knows what to filter out, then
    click Get Noise Profile:
pl: Zaznacz kilka sekund szumu który 
     Audacity ma odfiltrować a następnie 
    kliknij Pobierz próbkę szumu:

en: Select a text file containing labels...
pl: Zaznacz plik tekstowy zawierający etykiety...

en: Select all of the audio you want filtered,
    choose how much noise you want filtered out,
    and then click Remove Noise.
pl: Zaznacz cały obszar który chcesz odfiltrować,
    określ ile szumu chcesz odfiltrować i kliknij
    Usuń szum.

en: Select an audio file...
pl: Zaznacz plik audio...

en: Select any uncompressed audio file...
pl: Zaznacz jakiś niezkompresowany plik audio...

en: Selection Tool
pl: Do zaznaczania

en: Set Rate
pl: Zmień częstotliwość

en: Set Sample Format
pl: Zmień rozdzielczość

en: Show detailed info about each block file
pl: Pokaż szczegółowe informacje o każdym bloku danych:

en: Show detailed info about each editing operation
pl: Pokaż szczegółowe informacje o każdej operacji

en: Silence
pl: Cisza

en: Silence selection
pl: Zaznaczenie ciszy

en: Sine
pl: Sinusoida

en: Size
pl: Rozmiar

en: Skip to End
pl: Skocz do końca

en: Skip to Start
pl: Skocz do początku

en: Some of your preferences were from an earlier version of Audacity and have been reset.
pl: Część z twoich ustawień było z wcześniejszej wersji Audacity i zostało ustawione.

en: Sorry, Ladspa Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
pl: Przykro mi ale Efekt Ladspa nie może być stosowany dla ścieżek stereo gdzie oddzielne kanały nie pasują do siebie.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
pl: Przykro mi ale ścieżki do plików dłuższe niż 256 znaków nie są obsługiwane.

en: Special thanks:
pl: Specjalne podziękowania dla:

en: Spectrograms
pl: Spektrogramy

en: Spectrum
pl: Spektrum

en: Split
pl: Rozdziel

en: Split At Labels
pl: Rozdziel przy etykietach

en: Split Stereo Track
pl: Oddziel ścieżkę stereo

en: Split at labels
pl: Rozdziel przy etykietach

en: Split stereo track '%s'
pl: Oddziel ścieżkę stereo '%s'

en: Square
pl: Prostokąt

en: Stages:
pl: Plany:

en: Step 1
pl: Krok 1

en: Step 2
pl: Krok 2

en: TEST FAILED!!!
pl: TEST NIEUDANY!!!!

en: Temp. Directory
pl: Katalog tymczasowy

en: Test Data Size (MB):
pl: Testuj rozmiar danych (MB):

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
pl: Testowany rozmiar danych powinien być pomiędzy 1 - 2000 MB.

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
pl: Pliki tekstowe (*.txt)|*.txt|Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: That project is already open in another window.
pl: Ten projekt jest już otwarty w innym oknie.

en: The maximum frequency must be an integer
pl: Maksymalna częstotliwość musi być liczbą stałą

en: There are no label tracks to export.
pl: Nie ma ścieżek z etykietą do eksportu.

en: This is a beta version of the program.  It may contain bugs and unfinished features.  We depend on your feedback, so please visit our website and give us your bug reports and feature requests.
pl: Jest to wersja beta. Może zawierać błędy i nie zakończone podprogramy. Opieramy się na twoich spostrzeżeniach, tak więc odwiedź naszą stronę internetową i daj nam znać o wszystkich błędach jak również o swoich oczekiwaniach.

en: This project was saved by a different version of Audacity and is no longer supported.
pl: Ten projekt został zapisany przez inną wersję Audacity i nie jest wspierany.

en: Time Shift Tool
pl: Przesunięcie w czasie

en: Time to check all data (2): %ld ms
pl: Czas aby sprawdzić wszystkie dane (2): %ld ms

en: Time to check all data: %ld ms
pl: Czas aby sprawdzić wszystkie dane: %ld ms

en: Time to perform %d edits: %ld ms
pl: Czas aby przeprowadzić %d edycję: %ld ms

en: Title:
pl: Nazwa:

en: Tone Generator
pl: Generator tonu

en: Track # blocks: %d
pl: Bloki # ścieżki: %d

en: Track Name
pl: Nazwa ścieżki

en: Track Number:
pl: Numer ścieżki:

en: Trim
pl: Przytnij

en: Trim everything outside selection
pl: Przytnij wszystko poza zaznaczeniem

en: Trim file to selection
pl: Przytnij plik do zaznaczenia

en: Unable to determine
pl: Niezdolny do określenia

en: Unable to open target file for writing
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu

en: Uncompressed Export Format
pl: Eksport niezkompresowanych danych

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo History
pl: Cofnij Historie

en: Undo Levels Available (lots and lots)
pl: Cofnij dostępne poziomy (coraz więcej)

en: Undo Levels Available: %d
pl: Cofnij dostępne poziomy: %d

en: Unknown Subtype
pl: Nieznany podtyp

en: Unknown command line option: %s
pl: Nieznana opcja linii komend: %s

en: Unknown header
pl: Nieznany nagłówek

en: Up Octave
pl: Oktawa w Górę

en: Update spectrogram while playing
pl: Odświeżaj spektrogram podczas odtwarzania

en: Use OGG instead of MP3
pl: Używaj OGG zamiast MP3

en: Using %d blocks of %d samples each, for a total of %.1f MB.
pl: Używanie %d bloków po %d sampli każdy, jako maksimum z %.1f MB.

en: Using block size of %ld
pl: Użycie bloku o rozmiarze %ld

en: Wah Frequency Offset (%):
pl: Ograniczenie częstotliwości Wah (%):

en: Warning: there is very little free disk space left on this volume. Please select another temporary directory in your preferences.
pl: Ostrzeżenie: pozostało bardzo mało wolnej przestrzeni na tym dysku. Proszę określić inny katalog tymczasowy w Ustawieniach.

en: When importing uncompressed audio files
pl: Podczas importowania niezkompresowanych plików audio

en: Where is %s?
pl: Gdzie jest %s?

en: Where is audacity-help.htb?
pl: Gdzie jest audacity-help.htb?

en: Year:
pl: Rok:

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
pl: Twoje ścieżki będą zmiksowane do pojedynczego kanału mono w wyeksportowanym pliku.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
pl: Twoje ścieżki będą zmiksowane do dwóch kanałów stereo w wyeksportowanym pliku.

en: Zoom &In
pl: Po&większ

en: Zoom &Normal
pl: &Normalny rozmiar

en: Zoom &Out
pl: &Zmniejsz

en: Zoom In
pl: Zwiększ

en: Zoom Normal
pl: Normalny rozmiar

en: Zoom Out
pl: Zmniejsz

en: Zoom Tool
pl: Rozmiar

en: Zoom to &Selection
pl: Powiększ zaz&naczone

en: Zoom to Selection
pl: Powiększ zaznaczenie

en: down
pl: dół

en: left
pl: lewy

en: right
pl: prawy

en: up
pl: góra
